• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

ابومسلمی ها؛ ظرفیت مغفول فوتبال خراسان رضوی و بازوی نظارتی و اجرایی خاموش مسئولان ورزشی استان

   |  شنبه 9 تیر 1397
ابومسلمی ها؛ ظرفیت مغفول فوتبال خراسان رضوی و بازوی نظارتی و اجرایی خاموش مسئولان ورزشی استان است که باید در جهت تعالی ورزش استان بویژه در رشته پرطرفدار فوتبال مورد استفاده قرار گیرد. کمتر روزی است که خبری در رسانه ها و از لابلای مصاحبه های مسئولان ورزشی استان منتشر شود که به مبحث خطیر «نظارت و ارزیابی و کنترل» - به عنوان یکی از محوری ترین وظایف نهادها و دستگاه های مسئول حاکمیتی - اشاره نشده باشد....
این موضوع زمانی اهمیت دوچندانی می یابد که بدانیم برون سپاری آن دسته از فعالیت ها و وظایف دستگاه های دولتی و نظارتی استان به بخش خصوصی فعال نه تنها امری پسندیده و ممدوح است، بلکه جزو وظایف قانونی آنان نیز به شمار می آید. 

حال جای این سئوال در افکار عمومی سالهاست که وجود دارد: چرا از ظرفیت عظیم و مغفول «ابومسلمی ها» در راستای پیشبرد برنامه ها و دستیابی به اهداف نهادهای متولی ورزش استان بویژه در رشته پرطرفدار فوتبال به نحو احسن استفاده نمی شود و این پتانسیل خاموش سالهای سال است که بلااستفاده و یا بسیار کم بهره مانده است! 

وقتی روزانه بین یک سه تا پنج هزار نفر به طور متوسط به وبگاه های ابومسلمی مراجعه کرده و اخبار و رویدادهای مرتبط با  کلید واژه «ابومسلم» را دنبال می کنند، در حالی که - به تعبیر آن هوادار خوش ذوق و نکته سنج - نزدیک به 5 سال است که اساساً تیم و باشگاهی به نام مستقیم «ابومسلم خراسان» دیگر وجود خارجی ندارد، به این نکته بهتر و جامعتر پی می بریم که چنین ظرفیتی وجود دارد اما مانند آب یک رودخانه خروشان که هیچ سدی مقابل آن وجود ندارد، لذا این ظرفیت ارزشمند عملاً به هدر می رود!

به عنوان یک پیشنهاد از میان ده ها و بلکه صدها پیشنهاد و ایده و طرح، می توان به همین بحث نظارتی و کنترلی اشاره کرد که آیا نمی توان برای ارزشیابی بهتر و تخصصی تر از دهها و بلکه صدها مدارس فوتبال فعال در استان - که با مجوز و یا بدون مجوز مشغول فعالیت هستند و با فرارسیدن فصل تابستان، هر سال بر شمار برنامه ها و حجم کمی فعالیت آنان افزوده می شود - مشوق تشکیل یک نهاد و تشکل مردم نهاد و یک ثمن ورزشی - فوتبالی شد و با هدایت پیش کسوتان و هواداران شاخص و کارشناسان دلسوز فوتبالی به این عرصه، بخش مهمی از نگرانی های خانواده ها را در مقوله سوء استفاده از بستر فوتبال پاک در استان را رفع نمود؟

بدیهی است در این صورت، علاوه بر کمک به تعالی ورزش استان و تعالی فوتبال پاک در استان، می توان همراستا با سیاست های کلی نظام بویژه در بخش اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و رفع معضل بیکاری و در نهایت رونق اقتصاد ورزش، گام های بلندی در سطح استان از خاستگاه کلان شهر مشهد مقدس برداشت.

حال آن خبری که باعث تحریر و نگارش این سطور شد، تقدیم خاطر خوانندگان گرامی و ورزش دوستان استان می شود تا با نگاهی عمیق تر به این پیشنهاد و پیشنهادات مشابه تأمل کنیم:

خانواده ها از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس فوتبال بدون مجوز پرهیز کنند

سخنگوی هیئت فوتبال خراسان رضوی با بیان اینکه خانواده ها از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس فوتبال غیرمجاز و بدون مجوز بپرهیزند گفت: اسامی مدارس مجاز فوتبال استان در سایت هیئت فوتبال استان درج شده است.

علی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: با توجه به تب و تاب جام جهانی در این ایام، برخی فرصت‌طلبان از موقعیت موجود سوءاستفاده کرده و مدارس غیرمجاز فوتبال را با تبلیغات کذب در بین خانواده‌ها معرفی می‌کنند که البته ساز و کار جدی برای برخورد با این فرصت‌طلبان مدنظر قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها باید تنها در مدارس مجاز فوتبال که لیست آن در مطبوعات، کانال و سایت هیئت فوتبال خراسان رضوی درج شده ثبت نام داشته باشند و از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس غیرمجاز فوتبال جداً بپرهیزند.

سخنگوی هیئت فوتبال خراسان رضوی با بیان اینکه مدارس مجاز منطبق با قوانین و قواعد مشخص کار می‌کنند، تأکید کرد: در این زمینه نیز همه مدارس مجاز موظف به استفاده از مربیان دارای مجوز و مدرک مربیگری هستند و هرگونه رفتار مغایر با این قوانین و قواعد برای مسئولان و مدارس فوتبال تبعات از جمله تعلیق و حتی لغو مجوز به‌دنبال خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: مدارس مجاز فوتبال خود را ملزم به رعایت قوانین و قواعد هیئت فوتبال استان می‌دانند و در این زمینه نهایت همکاری را با این هیئت به‌ عنوان متولی فوتبال استان در جلب رضایت خانواده‌ها و استعدادیابی مطلوب خواهند داشت.

رفسنجانی در خاتمه اظهار داشت: کمیته‌های جوانان و آموزش هیئت فوتبال خراسان رضوی از مدت‌ها قبل برای برگزاری هرچه بهتر کلاس‌های مدارس فوتبال در سطح استان برنامه‌ریزی داشته‌اند و امیدواریم امسال بتوانیم عملکرد بهتری به نسبت سال‌های گذشته داشته باشیم.نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic