• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

حضور 4 تیم مشهدی در لیگ دسته‌سوم فوتبال کشور؛ جولان مشهدی‌ها در سطح چهارم فوتبال ایران!

   |  دوشنبه 26 شهریور 1397
align=bottom
مراسم قرعه‌کشی لیگ دسته‌سوم فوتبال کشور عصر دیروز درحالی در هتل آکادمی فوتبال در تهران برگزار شد که مشهدی‌ها با داشتن چهار تیم حسابی به چشم آمدند. سال گذشته خراسان رضوی در این مسابقات سه تیم نسل ابومسل، ابومسلم ثامن و صنعت را داشت که هیچ‌کدام نتوانستند در پایان این مسابقات به توفیقی دست پیدا کنند. در نهایت نیز تیم نسل ابومسلم که با شرایط عجیب‌ و غریبی روبه‌رو بود...
... و حتی بازیکنان این تیم با وسایل شخصی خود به مسابقات می‌رفتند، بعد از عدم صعود به مرحله بالاتر، به‌کلی از هم پاشیده شد. تیم ابومسلم ثامن نیز که تا چند هفته مانده به پایان لیگ جزو گزینه‌های صعود به‌شمار می‌رفت، بعد از عدم موفقیت در این مسیر به‌دلیل مشکلات مالی به کلی عطای حضور در فوتبال را به لقایش بخشید. تیم صنعت نیز که به دسته پایین‌تر سقوط کرده بود، بعد از شکایت از یکی از بازیکنان تیم نسل ابومسلم و برگرداندن نتیجه آن مسابقه موفق شد در لیگ دسته3 باقی بماند. 

دیروز اما مراسم قرعه‌کشی لیگ دسته‌سوم فوتبال در فصل۹۸-۹۷ برگزار شد. در این مراسم سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، و فریبرز محمودزاده، مسئول نقل‌وانتقالات سازمان لیگ، و تعدادی از نمایندگان باشگاه‌ها حضور داشتند.

بر اساس دستور‌العمل سازمان لیگ فوتبال مسابقات امسال با حضور 65 تیم در قالب پنج گروه سیزده‌تیمی برگزار خواهد شد؛ مسابقاتی که قرار است از اوایل مهرماه آغاز شود.

نکته مهم در بازی‌های امسال حضور چهار تیم مشهدی در این مسابقات است. درحالی‌که مشهد فقط یک تیم در لیگ برتر دارد و یک تیم دیگر با سلام و صلوات در لیگ دسته‌اول، حالا سه تیم به‌صورت قطعی و یک تیم هم در صورت موافقت سازمان لیگ، از مشهد در مسابقات شرکت می‌کند. جالب‌تر اینجاست که این چهار تیم نیز در گروه1 این بازی‌ها قرار دارند.

براین‌اساس همان‌طور که توضیح دادیم، تیم صنعت مشهد که از فصل قبل در این لیگ باقی مانده بود، نخستین تیمی است که تمرینات خود را آغاز کرده و به‌دنبال صعود به لیگ دسته2 است. این تیم با حمایت یکی از مجموعه‌های آبی مشهد و با هدایت نوید گلبویی در مسابقات شرکت خواهد کرد و توانسته است بازیکنان خوبی را نیز جذب کند. دومین تیم مشهدی اما تیم پاس مشهد است؛ تیمی که در سوپرلیگ فوتبال خراسان قهرمان شد و راهی لیگ دسته3 گردید و به‌نوعی تحت پوشش فرماندهی نیروی انتظامی خراسان رضوی قرار دارد و قرار است از بازیکنان سرباز در این رقابت‌ها استفاده کند. هدایت تیم پاس مشهد را مهدی برگی‌زر، برادر هادی و مرتضی برگی‌زر، برعهده دارد.

سومین تیمی که حضورش در مسابقات لیگ دسته3 فوتبال از مشهد تقریبا قطعی است، تیم ذوب آذرخش است که سال گذشته در سوپرلیگ استان حضور داشت و درنهایت نیز در میانه‌های جدول جا خوش کرد. مسئولان این تیم طی چند روز قبل با مسئولان باشگاه جندی‌شاپور دزفول به تفاهم رسیدند و با خرید امتیاز این تیم مهیای حضور در لیگ دسته3 هستند، هرچند هنوز تمرینات خود را هم به‌صورت رسمی استارت نزده‌اند. هدایت این تیم در سوپرلیگ خراسان رضوی برعهده امیر نظیف‌کار بود، اما برای حضور در لیگ دسته3 هنوز نفر اول نیمکتشان معرفی نشده است. چهارمین تیم مشهدی نیز که از هفته‌ها قبل تمریناتش را در مشهد در پیش گرفته است، تیم ابومسلم نوین است. تیمی که قرار است با وایلدکارت فدراسیون فوتبال راهی مسابقات شود، اما در قرعه‌کشی دیروز نامش در میان تیم‌ها نبود.

مالکیت این تیم برعهده محمد محمدزاده، از پیش‌کسوتان فوتبال مشهد، است و علی هاشمی نیز هدایت این تیم را برعهده دارد.

در گروه1 مسابقات لیگ دسته3 فوتبال کشور، به غیر از این چهار تیم مشهدی، تیم‌های آلتون تهران، امید حسن‌آباد، مقاومت نوین تهران، کاسپین بابل، شهرداری فریدون‌کنار، شاه‌جهان اسفراین، اریا سنگسر، دارایی گز، شهرداری بیرجند و مقاومت البرز حضور دارند.

در پایان مسابقات گروهی نیز از هر گروه دو تیم به مرحله بعد صعود می‌کنند و در دو گروه پنج‌تیمی با هم رقابت می‌کنند و درنهایت تیم‌های برتر هر گروه راهی لیگ دسته2 فوتبال می‌شوند. همچنین تیم‌های سوم تا هفتم جدول در لیگ3 باقی خواهند ماند و بقیه تیم‌ها به سوپرلیگ استان‌ها سقوط خواهند کرد. 

جواد طاری بخش 
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات