• بنر مناسبتی
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

میزبانی جام ملت‌های آسیا در مشهد نیازمند امکانات نرم افزای و سخت افزاری

   |  یکشنبه 11 خرداد 1399
align=bottom
عباس ترابیان: گرفتن میزبانی جام ملت‌ها از کنفدراسیون فوتبال آسیا به خیلی از عوامل بستگی دارد. علی‌بنی شیخ‌الاسلامی/شهرآرانیوز - فدراسیون فوتبال درخواست رسمی خود را برای میزبانی جام ملت‌های2027 به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه داده است. چند کشور دیگر هم برای برگزاری این بازی‌ها نامزد هستند که می‌توان به 2 کشور عربستان و قطر اشاره کرد. اگر این امتیاز به ایران برسد،...

به‌طور‌حتم یکی از 8 استادیوم میزبان برگزاری بازی‌ها استادیوم زیبای امام‌رضا(ع) مشهد خواهد بود. دراین‌باره و اینکه آیا استادیوم امام رضا می‌تواند میزبان افتتاحیه یا اختتامیه جام ملت‌های2027 باشد یا خیر، دقایقی با عباس ترابیان گپ زدیم؛ مدیر سابق کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال و همچنین بازرس کنفدراسیون فوتبال آسیا.


*آقای ترابیان! به‌عنوان اولین سؤال، ایران چقدر شانس دارد که میزبان جام ملت‌های2027 شود؟ خیلی‌ها می‌گویند به دلیل اینکه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری عربستان و قطر بیشتر از ماست، ایران شانس کمی برای میزبانی دارد. آیا این درست است؟


گرفتن میزبانی جام ملت‌ها از کنفدراسیون فوتبال آسیا به خیلی از عوامل بستگی دارد. بررسی شرایط کشورها و درنهایت انتخاب یکی از آن‌ها به‌عنوان میزبان نیز سازوکارهای خاص خود را دارد و این‌طور نیست که براساس دیدگاه‌ها میزبان مشخص شود.

برای اینکه میزبان جام ملت‌ها شویم، نیاز به یک عزم جدی و البته ملی داریم و یقین بدانید تنها با خواست فدراسیون فوتبال این موضوع مهم محقق نخواهد شد. به‌طور‌مثال وزارت امور خارجه باید تعهد دهد ویزای تیم‌ها و عوامل برگزاری بازی‌ها و افراد مرتبط را در اسرع وقت در کشور مبدأ صادر کند یا گمرگ ایران باید متعهد شود که همه تسهیلات را در زمان برگزاری بازی‌ها برای ورود و خروج تیم‌ها و همچنین ابزار مرتبط با بازی‌ها مهیا سازد.

یا وزارت امور اقتصاد و دارایی، باید در گردش منابع مالی کمک کند. تضمین امنیت برگزاری بازی‌ها هم یکی از نیاز‌های برگزاری جام ملت‌هاست و خلاصه اینکه کنفدراسیون فوتبال آسیا برای اینکه شرایط نامزدها را ارزیابی کند، همه‌چیز را می‌سنجد.

اگر تعهدهای لازم را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهیم، با توجه به اینکه بازی‌ها 7 سال دیگر برگزار می‌شود، می‌توانیم همه امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را مهیا کنیم. ضمن اینکه در این مسیر فدراسیون فوتبال آسیا هم به ما کمک خواهد کرد. مهیاکردن شرایط به خودمان بستگی دارد. برگزاری این بازی‌ها در ایران دوسه هفته ما را به آنتن جهانی خواهد برد و این برای کشورمان فوق‌العاده است؛ به‌ویژه از منظر سیاسی.


*مشهد با توجه به دارابودن استادیوم زیبای امام‌رضا(ع)، آیا می‌تواند میزبان دیدارهای مهم جام ملت‌ها به‌طور‌مثال دیدار افتتاحیه یا اختتامیه جام ملت‌ها باشد؟


واقعیت این است که من امکانات استادیوم امام‌رضای مشهد را از نزدیک ندیده‌ام؛ اما باید بگویم شهر مشهد از نظر هتل شرایط بهتری نسبت به تهران دارد. ازسویی فرودگاه شهر مشهد نیز بین‌المللی است و پرواز‌های خارجی در این شهر برقرار است. این دو، دو موضوع مهم در مسیر برگزاری بازی‌ها هستند. اگر استادیوم‌ها دارای امکانات استاندارد باشند، چراکه نه. مشهد می‌تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای برگزاری دیدارهای مهم جام ملت‌ها ازجمله دیدار افتتاحیه یا اختتامیه جام ملت‌ها باشد.


*منظور شما از امکانات، چه امکاناتی است؟


امکانات استاندارد. در تعاریف استاندارد این‌طور آمده که پارکینگ‌های استادیوم باید مشخص باشد. دارای 4 رختکن باشد. جایگاه vip و vvip و همچنین اتاق برای توپ‌جمع‌کن‌ها. ورودی و خروجی تماشاگران برای کسانی که برای بازرسی می‌آیند، خیلی مهم است؛ چراکه خروج از استادیوم در زمان بحرانی اهمیت ویژه‌ای برای حفظ جان تماشاگران دارد. در این صورت و دارابودن این امکانات، استادیوم امام‌رضا می‌تواند یکی از نامزدهای اصلی برای برگزاری دیدارهای مهم جام ملت‌ها باشد.


با توجه به اینکه شما بازرس کنفدراسیون فوتبال آسیا بودید، فکر می‌کنید کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از بازدید از امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کشور، چه تصمیمی خواهد گرفت؟


ما ابتدا باید تضامین لازم را برای برگزاری بازی‌ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهیم. بعد از این نوبت به بازدید از امکانات می‌رسد. با توجه به استادیوم‌هایی که در کشور ساخته شده یا در دست ساخت است و همچنین فرصتی که تا برگزاری این بازی‌ها باقی مانده است، می‌توانیم خواسته‌‌های فدراسیون فوتبال آسیا را برآورده کنیم. همان‌طور که اشاره کردم، تصاحب امتیاز میزبانی بازی‌ها نیاز به یک عزم ملی دارد؛ اینکه همه در کنار هم باشیم و به هم کمک کنیم که خواسته‌‌ها محقق شود. واقعیت این است که فدراسیون فوتبال به‌تنهایی قادر نیست همه کارها را پیش ببرد. ضمن اینکه هر کشوری میزبان شود، از حمایت معنوی و مالی فدراسیون فوتبال آسیا در مسیر برگزاری بازی‌ها برخوردار خواهد شد.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

فوتبالی / فوتسالی از نگاه ایسنا


اهم اخبار اقتصاد ورزش


اخبار ورزشی در قاب فارس


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات